Koty

Czy kot może jeść czekoladę?

Czy czekolada szkodzi kotom?

Spis treści

Czy koty mogą jeść czekoladę? A co z produktami o smaku czekoladowym, takimi jak lody? Czy trochę czekolady jest w porządku? Istnieje wiele pysznych przysmaków, które są niestety trujące dla kotów. W dziedzinie zatruć zwierząt domowych słyszy się więcej o psach i toksyczności pokarmowej, ponieważ stanowią one większość zgłaszanych przypadków. Każdego roku jednakże, również u naszych kotów występuje kilka zatruć pokarmowych. Dziś na blogu Akyszek przyjrzymy się bliżej pokarmom nieodpowiednich dla kotów i odpowiemy na pytanie, czy kot może jeść czekoladę?

Czy czekolada szkodzi kotom?

Większość właścicieli zwierząt wie, że czekolada jest toksyczna dla psów, ale to samo dotyczy kotów. Czekolada zawiera kofeinę i teobrominę, które są szkodliwe dla kotów. Może zabijać w dużych ilościach. Czekolada ciemna i piekarnicza jest bardziej toksyczna, ponieważ zawiera wyższy poziom kakao, w tym te toksyczne związki.

Czy koty mogą jeść lody czekoladowe?

Chociaż lody czekoladowe raczej nie zabiją kota, nie są dla niego dobre i mogą powodować nieprzyjemne objawy przez kilka godzin. Lody o tym smaku, są szkodliwe nie tylko ze względu na zawartość czekolady, ale także takie składniki, jak cukier i laktozę z mleka - z których żadna nie jest dobra dla kotów.

Objawy zatrucia czekoladą u kotów obejmują:

1. Wymioty i biegunkę
2. Zwiększone pragnienie i oddawanie moczu
3. Brak apetytu
4. Przyśpieszone tętno
5. Niepokój
6. Dyszenie
7. Drżenie
8. Atak
9. Śpiączkę
Jeśli Twój kot zjadł czekoladę, zadzwoń natychmiast do weterynarza, ponieważ objawy mogą szybko się rozwinąć.

Czy czekolada to jedyne trujące jedzenie dla kota?

Niestety istnieją również inne potrawy, które po zjedzeniu mogą zaszkodzić kotom. Zbliżające się święta to dobry czas na omówienie toksyczności pokarmów dla zwierząt domowych. Nawet jeśli Twojego zwierzaka nie interesuje to, co masz na talerzu, nigdy nie zostawiaj go samego z jedzeniem, do którego ma dostęp.

Komentarze