Świnki morskie

Czy Twoja świnka morska darzy Cię uczuciem? 

Spis  treści

Świnki morskie pokazują uczucia, które można zrozumieć tylko poprzez ich język ciała i poprzez czas z nimi spędzony.

Świnki morskie są zwierzętami ofiarnymi, więc mają tendencję do bania się ludzi, ale jeśli uda nam się zbudować z nimi silną więź, obdarzą nas miłością. Jeśli twoje świnki morskie cię liżą, to znaczy, że cię uwielbiają. Jeśli lubią się do Ciebie przytulać i spać wokół Ciebie, to znaczy, że Ci ufają i Cię kochają.

Jak zdobyć zaufanie świnki morskiej?

Świnki morskie są łagodnymi zwierzętami, choć potrafią się szybko zdenerwować i zestresować, jeśli znajdą ku temu powód. Jako rodzic świnki morskiej, musisz zbudować relację opartą na zaufaniu i współczuciu. Istnieją konkretne zasady, dzięki którym zaskarbisz sobie sympatię swoich świnek morskich i będziesz się ich ściśle trzymać.

dobyć zaufanie świnki morskiej
Infografika przedstawiająca 5 sposobów pozwalających zdobyć zaufanie świnki morskiej

Jak sprawdzić, czy świnka morska Cię lubi?

Świnki morskie będą robić różne rzeczy, abyś zrozumiał, że Cię kochają. Poniżej przykład tych najpopularniejszych zachowań:

  • Krążenie: Jednym ze sposobów, w jaki świnki morskie okazują swoją miłość jest okrążanie swojej ulubionej osoby. Ten akt odzwierciedla ich podekscytowanie i radość.
  • Przytulanie się: jeśli Twoje świnki morskie przytulają się do Ciebie, wskazuje to na to, że czują się przy Tobie bezpiecznie i pewnie, a jeśli zasną, będzie to gest zadowolenia.
  • Ocieranie się głową: Nie bój się, gdy zobaczysz, że Twoje świnki morskie ocierają się o Ciebie głową. Pocierają o Ciebie swoim zapachem, aby wytworzyć pozytywne wibracje.
  • Lizanie: Dla świnki morskiej lizanie właściciela nie jest typowe, ale jeśli już się zdarzy jest to oznaka, że robisz wszystko dobrze i zdobyłeś ich serce.

Jeśli Twój zwierzak zbliża się do Ciebie częściej, to dobry znak, że Cię kocha i uwielbia. Świnki morskie są wrażliwymi zwierzętami i dlatego człowiek jest dla nich potencjalnym zagrożeniem. Dopiero gdy przezwyciężą ten strach, poznasz ich przyjazna natura.

Dlaczego moja świnka morska się na mnie gapi?

Jeśli Twoja świnka morska wpatruje się w Ciebie, jest to jeden ze sposobów okazywania jej uczuć. Związane pary często wpatrują się w siebie godzinami, potraktuj to jako oznakę miłości.

Świnka w koszyku

Świnki morskie mają trzecią powiekę zwaną błoną nekrotylową, która podczas snu stwarza fałszywe wrażenie, że są obudzone z szeroko otwartymi oczami. Może Ci się więc wydawać, że wpatrują się w Ciebie, podczas gdy śpią z twarzą skierowaną w Twoim kierunku.

Czy twoja świnka morska patrzy na Ciebie?

Coś nad Tobą lub jakąkolwiek częścią Twojego ciała przykuło uwagę Twojego zwierzaka. Być może coś zobaczyły, powąchały lub usłyszały i teraz oceniają ryzyko, kierując się instynktem przetrwania.

Czy ktoś jeszcze jest w domu?

Innym możliwym powodem, dla którego Twoje zwierzę Cię obserwuje, może być to, że Cię pilnuje, próbuje Cię chronić, podobnie jak Ty to robisz dla swojego zwierzaka. Próbują odwdzięczyć się tym samym.

Czy to pora obiadu?

Świnki morskie są inteligentnymi zwierzętami i są  znane z tego, że wpatrują się w człowieka, kiedy są głodne. Chcą, zwrócić Twoją uwagę, więc je nakarm.

Jak pokazać swojej śwince morskiej, że ją kochasz?

Tylko poprzez dawanie im poczucia przyjemności, przynależności, bezpieczeństwa i zaufania, a to wszystko można osiągnąć poprzez następujące czynności

  • Pielęgnacja: Jest to najlepszy sposób, aby pokazać swojemu zwierzakowi swoją troskę i uwagę skierowaną w ich kierunku.
  • Pieszczoty: Świnki morskie po prostu uwielbiają być głaskane. Kiedy tylko Twoje zwierzę się zbliży, delikatnie pogłaszcz je po policzkach, czole i grzbiecie. Jeśli widzisz u świnki morskiej taką potrzebę spróbuj głaskać ja jak najczęściej.
  • Zabawa: Świnki morskie jako zwierzęta domowe lubią grać w różne gry, dowiedz się, co lubią najbardziej i ciesz się dobrą zabawą ze swoim zwierzakiem.
  • Smakołyki: Częściej niż nie oferuj swojemu zwierzakowi jego ulubionych pokarmów, a zobaczysz jak bardzo będzie się cieszył.

Podwój swoje wysiłki, aby szukać ich uczucia i uwagi, uważaj na znaki i rzeczy, które mogą zachwiać ich nastrój. Pamiętaj, że nie wszystkie sposoby okazywania uczuć są dla nich akceptowalne. Jeśli potrafisz zrozumieć wszystkie potrzeby i pragnienia swojego zwierzaka, to oboje możecie się ze sobą bardzo związać.