Koty

Jak długo śpi kot? Ile godzin dziennie przesypia?

Koty śpią nawet 16 godzin dziennie a to długo

Spis treści

Koty to drapieżniki (choć czasem chapną trochę trawy), których szczyt aktywności przypada o świcie i zmierzchu. Choć czasem możemy je przyłapać na nocnych harcach, to większość dnia spędzają na odpoczynku, którego długość zależna jest od wieku pupila. Młode kocięta oraz koci seniorzy śpią zwykle dłużej niż koty dojrzałe. No dobrze, ale jak długo kot śpi w ciągu dnia?

Odpowiedź brzmi: przeciętny kot śpi nawet 16 godzin dziennie!

W jakich miejscach najchętniej śpią koty?

Co ciekawe, koty nie potrzebują wielkich wygód, aby się wyspać i zasną wszędzie tam, gdzie czują się bezpiecznie. Nie zdziw się więc, gdy twój futrzak utnie sobie drzemkę na kaloryferze, szafce czy blacie kuchennym. Warto wiedzieć, że kot zasypia szczególnie chętnie w miejscach ciepłych, gdzie panuje cisza. Czasami tym miejscem mogą okazać się twoje kolana i wtedy oczekują, że będziesz siedzieć spokojnie i cicho na tyle, aby mogły zaznać satysfakcjonującej drzemki, inaczej kot może się zdenerwować i zacząć cię gryźć!

W jakich pozycjach śpią koty?

W kontekście pozycji do spania, koty również zaskakują, potrafiąc leżeć całymi godzinami w pozycji, która dla nas wygląda wręcz zatrważająco niewygodnie. Kot, który nie jest w pełni zrelaksowany, może zdrzemnąć się, kucając z łapami płasko pod spodem, gotowymi do ruchu w razie potrzeby.

Koty, które są zrelaksowane i czują się bezpiecznie w swoim otoczeniu, mogą spać w wielu różnych pozycjach, od klasycznej pozycji skulonego kłębka po rozciągnięcie się na plecach z odsłoniętym brzuchem! Koniec końców, zrelaksowany, szczęśliwy kot będzie spał gdzie, kiedy i jak zechce, mrucząc w niebogłosy!