Koty

Kot najlepszym przyjacielem - rasy polecane rodzinom z dziećmi

Spis treści

Szukasz rasy kota, która jest idealna dla dzieci? Spróbuj znaleźć tą najłagodniejszą i najlepszą do przytulania.
 
Koty są odpowiednimi zwierzętami domowymi dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie wymagają dużego nakładu pracy i są łatwe w pielęgnacji. Aby wybrać odpowiednią rasę, należy jednak wziąć pod uwagę styl życia swojej rodziny.

Rasy kotów idealne dla dzieci

Abisyńczyk

Życie z abisyńczykiem nigdy nie jest nudne. Wysoce energiczny, czarujący, zabawny i niezmiernie ciekawy, te pełne energii kociaki zawsze są w ruchu, chyba że jest to czas na jedzenie lub sen. Abisyńczyki, często nazywane "Aby-silly-ans", są naturalnymi sportowcami, którzy nie boją się wysokości. Czuły, lojalny i zorientowany na ludzi, rasa ta najlepiej nadaje się dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 lat wzwyż.
Rasa kota - Abisyńczyk

Kot birmański

Birmany to koty o wielu kolorach. Są aktywne i chętne do zabawy, ale uspokajają się, gdy ich ludzcy towarzysze są zajęci. Birmany są zwierzętami społecznymi, które dobrze radzą sobie z innymi zwierzętami w domu. Pozostają lojalne i oddane swoim towarzyszom na całe życie. Inteligencja tej rasy sprawia, że są podatne na wszelkiego rodzaju szkolenia. Łagodne, cierpliwe i kochające, Birmy są doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi.
Rasa kota - Birman

Kot burmski

Koty burmskie są niezwykle przywiązane do ludzi i mają słodki charakter, pragną bliskiego kontaktu z człowiekiem, służą jako ogrzewacze kolan i zadziwiają swoimi zabawnymi wybrykami. Koty burmskie mają niemalże psi charakter, który jest wesoły i spokojny. Ich rozbrykane, psotne usposobienie utrzymuje się do późnej dorosłości. Koty burmskie przez długie lata będą służyć dzieciom jako towarzysze zabaw.
Rasa kota - kot burmski

Maine Coon

Maine Coony mają złote serca. Uwielbiają przebywać w pobliżu ludzi, ale nie są nadmiernie zależne. Często nazywane "łagodnymi olbrzymami", Maine Coony, które są zrelaksowane i spokojne, dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Nawet jako koty seniorskie Maine Coony zachowują swoją kocią osobowość.
Rasa kotów - Maine coon

Manx

Jeśli wpuścisz do swojego domu kota Manx, nigdy nie będzie w nim nudno! Te aktywne koty o psich osobowościach lubią bawić się w aportowanie i grzebanie w zabawkach, a także fascynują się wodą. Rasa ta jest słodka i czuła, i lubi przebywać w pobliżu swoich ludzkich towarzyszy. 
Rasa kotów - Manx

Ragdoll

Koty Ragdoll to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, ponieważ lubią być one brane i noszone na rękach, stąd ich nazwa. Mają spokojny i łagodny temperament oraz są dobrze wychowane. Te koty przypominające szczeniaki uwielbiają być blisko swojej rodziny przez cały czas i można je nawet nauczyć aportowania lub przychodzenia na zawołanie.
Rasa kotów - Ragdoll

Dopasuj rasę do stylu życia rodziny

Niezależne, mało energiczne rasy nie będą dobrze pasować do rodzin z energicznymi dziećmi, podczas gdy czułe, ożywione rasy mogą nie dostać czasu na zabawę, na który zasługują od rodzin ze starszymi, mniej aktywnymi dziećmi. Futrzaste koty (ulubione siedlisko pcheł) o spokojnym, lojalnym usposobieniu są dobrymi towarzyszami dla dzieci. Niezależnie od tego, jaką rasę wybierzesz, prawdopodobnie będziesz chciał kota towarzyskiego, który potrafi dostosować się do różnych sytuacji i jest nieco figlarny.
 
To tylko kilka ras kotów, które świetnie dogadują się z dziećmi. Pamiętaj, aby dokładnie zbadać dostępne rasy przed podjęciem decyzji, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.