Koty

Miauczenie kota - dlaczego Twój kot miauczy? 

Według autorów książek o milusińskich, "koty są w stanie wydawać co najmniej 30 dźwięków, w tym co najmniej 19 wariacji na temat prostego miauczenia."

Dlaczego więc koty miauczą? Sprawdź dziesięć możliwych tłumaczeń kociej mowy:

  1.  Jestem ranny - Jeśli Twój kot nagle zaczyna nadmiernie miauczeć , zabierz go natychmiast do weterynarza. Miauczenie twojego kota może wskazywać, że coś jest nie tak, zwłaszcza jeśli zachowanie nie jest dla niego typowe. "Liczne choroby mogą powodować u kota uczucie głodu, pragnienia lub bólu, z których wszystkie mogą prowadzić do nadmiernego miauczenia", opowiada weterynarz.
  2. Chciałem się tylko przywitać - Często kot miauczy na swojego właściciela, kiedy ten wraca do domu, opisuje behawiorysta, a nawet na powitanie, gdy mruczek nie widział swojego Pana wcześniej tego dnia.
  3.  Chcę jedzenia - "Jestem głodny" jest to jedna z najbardziej prawdopodobnych przyczyn, z której doskonale zdają sobie sprawę koci rodzice. "Wiele kotów wie, jak powiedzieć swoim panom , że nadszedł czas na obiad" - mówi znana blogerka zwierzęca. "Moja kotka Misia biegała za mną, miaucząc cały czas, jeśli myślała, że obiad zostanie podany z  opóźnieniem".
  4. Zwróć na mnie uwagę - Czasami koty mówią po prostu dlatego, że chcą przyciągnąć Twoją uwagę - i uczą się, że miauczenie daje im właśnie to. "Koty często miauczą, aby zainicjować zabawę, pieszczoty lub aby skłonić cię do rozmowy z nimi" - opisuje właściciel całego stadka kociaków. 
  5. Wpuść mnie do środka - "Jeśli drzwi są zamknięte, koty mogą miauczeć, abyś je otworzył" - mówi kocia mama. "Mam przybranego kota, który miauczy za każdym razem, gdy zamykam drzwi do sypialni. Ona nie chce wejść - po prostu nie lubi, gdy są zamknięte".
  6. Jestem w rui - Kotka w rui może nieustannie miauczeć, mówi blogerka. "Kolejny sposób aby przyciągnąć potencjalnych kawalerów" - dodaje.
  7. Jestem zestresowany - Według znawców milusińskich, koty, które są zestresowane mogą stać się bardziej wokalne niż zwykle. Być może doświadczyłeś tego na własnej skórze, gdy kot głośno miauczał w samochodzie w drodze do weterynarza lub podczas przebywania w nieznanym mu środowisku. 
  8. Jestem wkurzony - "Rozzłoszczone, wzburzone koty często wybuchają krzykiem, jeśli czują się na tyle zagrożone, aby zaatakować" - mówi blogerka. Opisuje ona ten wściekły dźwięk miauczenia bardziej jako krzyk.
  9. Nie chcę być sam - według badań prowadzonych przez lekarzy weterynarii, kiedy niektóre koty są pozostawiane same na dłuższy czas, mogą stać się niespokojne i, między innymi, nadmiernie miauczeć.
  10. Starzeję się - "Zwiększona wokalizacja jest dość powszechna u starszych kotów", mówi ekspert weterynaryjny. Wyjaśnia on, że w miarę starzenia się koty mogą wykazywać spadek funkcji poznawczych, co objawia się na różne sposoby, między innymi głośnym miauczeniem.

Miauczenie kota - różne dźwięki przy różnych okazjach. 

Oczywiście, jak każdy rodzic kota wie, czasami koty miauczą, z jakiegoś nieznanego im powodu. Być może dlatego, że niebo jest niebieskie, a trawa zielona lub chce, abyś zmienił kanał w telewizorze. Ponieważ koty mogą wydawać różne odgłosy, Twój kot będzie prawdopodobnie używał różnych dźwięków przy różnych okazjach i z różnym znaczeniem.  Zwracanie uwagi na okoliczności, w których Twój kot miauczy lub wokalizuje, oraz na dźwięki, które wydaje, może być świetną zabawą i pomoże Ci nieco lepiej zrozumieć Twojego kociego przyjaciela.