Świece sojowe z kotami! Idealny prezent dla kociarzy?

Jak wiecie, mój blog zaczynał, jako miejsce skupione wokół kotów. Z czasem mój obszar zainteresowań poszerzył się o inne zwierzęta domowe, ale nadal koty, to moja absolutnie największa pasja. Dlatego też, gdy natrafiłam w Internecie na markę świec sojowych z kocimi portretami, nie mogłam się powstrzymać przed pokazaniem jej na Akyszku. O czym mowa? Chodzi o sklep ze świecami sojowym handmade - Kocie Sprawy!

Weganizm, cruelity-free & handmade - 3 cechy świec idealnych dla kociarzy

Prywatnie kocham świece zapachowe, ale nie wszystkie z nich są bezpieczne dla zwierząt. Niektóre tanie świece zawierają w składzie sztuczne barwniki wosku czy chemiczne dodatki do olejków, które po rozpaleniu uwalniają toksyczne związki szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt wokół. 

Z tego, co udało mi się przeczytać na stronie, marka Kocie Sprawy bardzo świadomie podchodzi do produkcji swoich świec, nie stosując w nich żadnych szkodliwych dodatków. To w 100% wegańskie świece, tworzone ręcznie z naturalnych materiałów. Na jedną taką świecę składa się organiczny wosk sojowy, drewniane knoty oraz olejki zapachowe pozyskiwane w zgodzie z naturą.

Jakie są świece sojowe Kocie Sprawy?

Na próbę kupiłam dwie świece ze sklepu kocie-sprawy.pl.

Pierwsza z nich, to "Belgijski Książę", nawiązujący zapachem oczywiście do słynnej belgijskiej czekolady. Jest to mocny, ale nie przytłaczający słodki zapach pozbawiony jakichkolwiek nut sztuczności, które można często wyczuć w tanich świecach w słodkich tonacjach. 

Druga ze świec "Austriacka Malarka" to coś zupełnie innego. Po rozpaleniu knotów w powietrzu wybija się przyjemny zapach grzanego wina wzbogaconego o bardzo oryginalne nuty liści dębu i... odrobiny tytoniu. Całość składa się w cudowny, złożony aromat, który świetnie sprawdzi się szczególnie w chłodniejsze, jesienne, bądź zimowe wieczory. 

Co ważne, po kilku odpaleniach doceniłem podwójny knot zastosowany w każdej "Kociej" świecy, dzięki niemu świece spalają się prawidłowo do ścianek, więc nie trzeba ratować się zewnętrznymi gadżetami typu kominek czy lampa. 

Idealny prezent dla każdego kociarza!

Zamówione zapachy zdecydowanie przypadły mi do gustu, co nie było takie oczywiste, bo przecież kupując przez Internet nie sposób to sprawdzić wcześniej. Przyznam, że właśnie dlatego rzadko zamawiam tego typu produkty online, ale tym razem nie mogłam się powstrzymać. Dlaczego?

Wystarczy spojrzeć na te świece! Każda z nich opatrzona jest przepięknym portretem kota reprezentującego zapach, jaki znajdziemy wewnątrz świecy. To prawdziwa gratka, która od razu podbiła moje serce i jestem pewna, że skradnie je niejednemu miłośnikowi (i miłośniczce) mruczków. Zdecydowanie polecam, bo to nie tylko piękna dekoracja do domu czy mieszkania, ale również świetny prezent dla każdego kociarza!